1. Pomoc
  2. Marketingowe bazy danych
  3. Gorące Leady – Branża Ubezpieczeniowa

Gorące Leady – Branża Ubezpieczeniowa

Dmsales wspierając działania badawcze Instytutu DBMS,  pozyskuje informacje o osobach deklarujących chęć ubezpieczenia swojego życia i zdrowia, poprzez telefoniczne badanie ankietowe oraz treść edukującą respondentów o istotności takiego ubezpieczenia. 

Wszystkie działania dotyczące identyfikacji takich osób, oparte są o treść edukacyjną Instytutu oraz LP – https://instytutdbms.pl/badania/metlife-ubezpieczenie-na-zycie/

Formularz rejestracji badania ankietowego
Formularz rejestracji badania ankietowego

W ramach prowadzonych badań oraz kampanii marketingowych w sieci internet przez dmsales.com zauważono, że ponad 41 procent osób, najbardziej ceni sobie poradę agenta ubezpieczeniowego, w kontekście wyboru właściwego ubezpieczenia na życie, emeryturę, czy dotyczącego majątku. 

Źródła wiarygodnej wiedzy o usłudze ubezpieczeniowej - badanie sierpień 2019
Źródła wiarygodnej wiedzy o usłudze ubezpieczeniowej – badanie sierpień 2019

Stąd analizując potrzeby respondentów, którzy deklarują, iż na przestrzeni ok 30 najbliższych dni będą rozważać zakup ubezpieczenia dmsales.com zdecydował się pomóc w udostępnianiu  kontaktów zainteresowanych rozmową o ubezpieczeniu. Oto przykłady kreacji wykorzystywanych w kampanii:

Przykładowa kampania mailingowa
Przykładowa kampania mailingowa

Wszystkie kontakty do zainteresowanych spływają w trybie rzeczywistym do dedykowanego panelu w dmsales.com gdzie agenci ubezpieczeniowi monitorujący w swojej okolicy takich zainteresowanych otrzymają powiadomienie, iż w jego okolicy znajduje się osoba zainteresowana. Osoba, subskrybująca usługę monitoringu gorących leadów odbiera kontakty w dedykowanym do tego celu panelu. 

W celu zapewnienia wysokiego wskaźnika Lead Response Time, system informuje użytkownika o zapytaniu dotyczącym spotkania i jeśli kontakt nie zostanie podjęty to system usuwa informacje o  potencjalnym kliencie z panelu. W ten sposób zmniejszamy ryzyko sytuacji, że dana osoba już się rozmyśliła, bądź już znalazła swojego ubezpieczyciela – czas jest tutaj bardzo ważnym czynnikiem jeżeli chodzi o jakość leada. 

Należy nadmienić, że pod kątem jakości, wszytki dane są sprawdzone z punktu widzenia prawidłowości pozostawionych danych takich jak e-mail oraz telefon, oraz zgodności z wymaganiami RODO.  Każdy użytkownik chcący spotkać się z agentem otrzymuje SMS lub dedykowaną wiadomość potwierdzającą chęć omówienia. 

Zapraszamy do współpracy agentów ubezpieczeniowych, brokerów ubezpieczeniowych, którzy chcą skorzystać do oferty bazy danych gorących leadów. W celu kontaktu kliknij na link czatu z doradcą i uruchom rozmowę.

Zaktualizowano 18 września 2019

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły