Jak skutecznie segmentować bazę klientów B2B i personalizować ofertę?
Segmentacja bazy klientów wspiera budowanie efektywnej strategii marketingowej. ...
Prowadzenie spotkań online zwiększa efektywność działań sprzedażowych i optymalizuje wykorzystywanie zasobów: czasu przeznaczanego na dojazdy i pieniędzy. Odległość nie stanowi żadnego ograniczenia, natomiast zaoszczędzony czas czyni pracę bardziej wydajną i daje możliwość prowadzenia większej ilości konsultacji, przy zachowaniu wysokiej jakości komunikacji. Narzędzia do umawiania spotkań online ułatwiają planowanie, a nawet przyspieszają ustalenie terminu, dzięki funkcji udostępniania kalendarza potencjalnemu klientowi. Które z dostępnych narzędzi najlepiej sprawdza się podczas pracy?
Spis treści:
Porównanie narzędzi do umawiania spotkań online
Jak działają narzędzia do umawiania spotkań online?
Jak zwiększyć ilość umówionych spotkań z kalendarzem online?
Porównanie kalendarzy online
Podsumowanie
Postanowiliśmy porównać kalendarze online, aby móc rekomendować skuteczne i możliwie najprostsze narzędzia naszym klientom, którzy na co dzień zajmują się umawianiem spotkań.
Jakie były nasze kryteria?
Naszymi kryteriami wyboru narzędzi do umawiania spotkań online były:
– Tworzenie slotów czasowych;
– Integracja z kalendarzami;
– Tworzenie oddzielnych kafelek czasowych;
– Integracja z Microsoft Teams, Zoom, Google Meet;
– Czy mogę się komunikować automatycznie z klientem?
– Czy jest wersja darmowa i jakie są kryteria?
– Cena.
Skupię się tutaj na konkretnych kryteriach i działaniu poszczególnych elementów.
Tworzenie slotów czasowych
Dobre narzędzie do umawiania spotkań online powinno pozwalać Ci na tworzenie slotów czasowych, inaczej mówiąc propozycji terminu w którym jesteś dostępny i możesz spotkać się z daną osobą.
Bez kalendarza online, który posiada tę funkcję trzeba zwykle wymieniać się mailami, w celu dopasowania terminu spotkania, co zajmuje bardzo dużo czasu.
Jeśli korzystasz z kalendarza do umawiania spotkań, wysyłasz link do swojego kalendarza z dostępnymi terminami i druga osoba rezerwuje jeden z nich. Następnie otrzymujesz powiadomienie dotyczące wybranego terminu przez potencjalnego klienta, na swoją skrzynkę email.
Dzięki integracji z kalendarzami typu Google, Outlook i.in., spotkanie pojawi się w Twoim kalendarzu.
Tworzenie oddzielnych kafelek czasowych
Jeśli chcesz udostępnić komuś tylko jeden termin, również masz taką możliwość.
Integracja z Microsoft Teams, Zoom, Google Meet
Kolejnym udogodnieniem jest to, że link do wybranego komunikatora pojawia się automatycznie w Twoim kalendarzu.
Nie musisz już robić tego ręcznie – nie wysyłasz linków osobno mailem, co bardzo oszczędza czas.
Automatyczna komunikacja
Zauważyliśmy, że w komunikacji z potencjalnym klientem warto przypominać się dzień przed spotkaniem oraz kilka godzin przed jego rozpoczęciem. Możesz te czynności zautomatyzować i zyskać dodatkowy czas.
Wykorzystaj telefon
Możesz używać kalendarza online wtedy, gdy rozmawiasz z kimś przez telefon i chcesz ustalić termin tu i teraz, bez odkładania słuchawki i ryzyka, że druga osoba zapomni o Tobie.
Pamiętaj przy tym, by nie wysyłać linka do danej osoby tylko poprosić ją, żeby podała Tobie maila, na którego wyślesz zaproszenie. Będziesz zaskoczony rezultatami.
Zamieść formularz na stronie
Jeśli na Twojej stronie jest ruch z różnych źródeł, potencjalni klienci będą mogli rezerwować rozmowy z Tobą poprzez kalendarz. Sposobem, który daje efekt jest umieszczenie linka do formularza w artykule z którego użytkownicy wynoszą wartość.
Wyślij maila z linkiem do formularza do Twojej bazy
Jeśli masz swoją bazę smsową lub mailową i jest ona ogrzana tzn. zbudowałeś z potencjalnymi klientami relację, wysłałeś do nich wcześniej wartościowe treści (niebędące reklamą) i uznałeś, że są zainteresowani Twoim produktem lub usługą, możesz napisać do nich maila z zaproszeniem na spotkanie, jednocześnie zamieszczając w nim link do swojego kalendarza.
Wzięliśmy pod lupę 10 narzędzi do umawiania spotkań, które są dostępne na rynku ogólnoświatowym. Poniżej przedstawiamy zestawienie
Wszystkie wybrane przez nas kalendarze online posiadają funkcje tworzenia slotów czasowych i oddzielnych kafelek slotów. Integrację z innymi kalendarzami uniemożliwia wyłącznie Calendesk, natomiast z Bookafy nie ma możliwości prowadzenia komunikacji z potencjalnym klientem. Największe różnice dotyczą tworzenia integracji z Microsoft Teams, Zoom, Google Meet, jeżeli chcesz z nich korzystać ogranicz wybór do: Ocehub, Chilli Piper, Acuity scheduling, Doodle, Zencal lub Calendly. Ciekawostką jest to, że jeszcze przez najbliższe 3 miesiące możesz testować Zencal za darmo. W przypadku innych kalendarzy online, miesięczna cena kształtuje się w przedziale od 8$ do 45$.
Finalnie zdecydowaliśmy się na wybór Zencal, ponieważ poza tym, że spełnia wszystkie nasze kryteria – jest w języku polskim i ma możliwość wypróbowania systemu za darmo dla jednego usera. Artykuł został przygotowany we współpracy z Władysławem Ochojskim.
Poznaj inne narzędzia wspierające sprzedaż, które przyspieszą pracę, zautomatyzują procesy i pozwolą uzyskać dodatkowe informacje na temat kontrahenta.
Przeczytaj więcej z tej kategorii