Logo DMSales
Unia Europejska

Buyer Persona B2B

Jak buyer persona B2B pomoże rozwinąć skrzydła Twojej firmy?

Na jednej stronie zawierasz kluczowe informacje na temat segmentu rynku, dla którego twoja usługa jest możliwością usprawnienia działań w przedsiębiorstwie. Korzystając z planszy do stworzenia idealnego klienta, usprawniasz także:

 • pracę działu marketingu, dajesz wiedzę, do kogo i jak kierować ofertę,
 • działania handlowców, ponieważ otrzymują oni leady, które faktycznie są zainteresowane usługą,
 • rozwój własnej firmy, ponieważ więcej odpowiednich klientów oznacza wyższe przychody.

Jeśli Twoja firma kieruje swoje usługi do kilku różnych segmentów rynku to możesz stworzyć kolejne wzorce, których poszukuje.

Buyer persona — co zawiera?

 • Dane demograficzne to najważniejsze informacje na temat osoby kontaktowej — może to być osoba z komitetu zakupowego, osoba decyzyjna lub z zarządu.
 • Dane na temat życia zawodowego to zbiór danych związanych z celami klienta idealnego, sposobie pracy i w jaki sposób podejmuje decyzje.
 • Kolejnym krokiem jest analiza jego bolączek i przeciwności, które utrudniają jego pracę, a które twój produkt czy usługa rozwiązują. Słowa kluczowe to hasła, które wpisuje w wyszukiwarkę, szukając rozwiązania na te problemy. Preferowana forma komunikacji to sposób kontaktu — może to być np. mail lub telefon.
 • Dodatkowe informacje to wszystkie te, które mogą być istotne w przypadku Twojej firmy i usług przez nią oferowanych, np. wielkość firmy, w której pracuje, w jakiej formie usługa ma być sprzedawana itp.

Więcej nt. Buyer Persony przeczytasz:
Buyer Persona. Jak zbudować profil idealnego klienta w marketingu B2B? – DMSales

Wypełnij formularz i pobierz materiały

  Pola oznaczone * są wymagane.

  Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google. Polityka prywatności oraz warunki usługi.