Jak wykorzystać przesłanki i triggery zakupowe w prospectingu b2b?
Często mówi się, że tradycyjne metody pozyskiwania klientów w sprzedaży ...
Wiele firm popada w dzisiejszych czasach w tarapaty finansowe, głównie przez nierzetelnych kontrahentów, podmioty, które nie realizują płatności w terminie, kredytują się swoimi dostawcami usług czy produktów. ,,Raport Refer Score powstał z myślą m.in. o ochronie biznesu przed nieuczciwymi praktykami. Jednak, bazując na zawartych w nim danych, nie tylko weryfikujemy moralność płatniczą kontrahenta, ale badamy również jego potencjał co do rozwoju dalszej współpracy.” – mówi dr Barbara Kolbus, architekt rozwiązań w DBMS Sp. z o.o.
Pojawienie się koronawirusa SARS-CoV-2 na początku 2020 roku spowodowało, że wiele przedsiębiorstw zmuszonych zostało do podjęcia decyzji o diametralnej zmianie strategii prowadzenia swojego biznesu. Zdaniem doświadczonych ekspertów z branży ekonomicznej, najbardziej prawdopodobnym ryzykiem wiodącym do zatrzymania płynności finansowej firmy mogą okazać się ograniczenia dotyczące płatności, braku wypłacalności, jak również recesja, która finalnie oznaczać będzie spadek produktu krajowego brutto.
Dziś doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że na przestrzeni ostatniego roku, ograniczenia wynikające z zaburzonego funkcjonowania spółek w dużym stopniu wpłynęły na proces zarządzania łańcuchem dostaw, przychody, jak również na utrzymanie zatrudnienia. Obecnie, w opinii analityków i dyrektorów finansowych, aby zachować odpowiednią stabilność finansową firmy, należy zmobilizować i skoncentrować swoje działania w dużej mierze wokół redukcji kosztów. Perspektywa tworzenia strategii, podejmowania ryzyka w biznesie i snucia rokujących planów na przyszłość postrzegana jest w bardzo rygorystyczny sposób.
Z analiz prowadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej wynika, że w 2021 roku przez okres 3 miesięcy zarejestrowano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym upadłość 122 firm. Oddalonych zostało 380 wniosków. Upadłość konsumencką ogłosiło 4726 osób. Marzec bieżącego roku wyróżnia się najwyższym od 5 lat wynikiem liczby firm zagrożonych niewypłacalnością.
Źródło: https://www.coig.com.pl/raporty-2021.php
Zadania przedsiębiorców, zmierzające do wyjścia z sytuacji kryzysu i usprawnienia niestabilnej polskiej gospodarki, powinny wiązać się przede wszystkim z dokładną weryfikacją planów zarządzania środkami pieniężnymi. Analiza istniejących zagrożeń, a także konieczność wykonywania pracy zdalnej sprawiają, że przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po rozwiązania cyfrowe, które w dobie obecnej, niepewnej rzeczywistości zapewnią ciągłość działań i wpłyną na dalszy rozwój biznesu.
Wychodzimy naprzeciw realnym potrzebom naszych Klientów, dlatego w trosce o bezpieczeństwo i z udziałem doświadczonych ekspertów postanowiliśmy zaprojektować unikatowy system Refer Score, który będzie odpowiedzią na nurtujące wszystkich pytania o stabilność firmy i efektywność pracy w obecnych czasach zdalnej współpracy.
Raport gospodarczy, którego elementem jest Refer Score, stworzony za pomocą autorskiego algorytmu i tym samym pozwalający na szacunkową ocenę kondycji przedsiębiorstwa jest cennym źródłem informacji o kontrahentach. Raport zawiera wszelkie dane rejestrowe, to czy dany podmiot jest płatnikiem VAT, jeśli nie to, czy był wykreślony i jaki jest tego powód, a także informacje, jaki jest kapitał zakładowy, czy posiada numer DUNS etc. Ponadto, raport w sekcji “Moralność płatnicza” agreguje informacje zarówno na temat aktualnego zadłużenia względem wierzycieli wraz z podanymi kwotami, jak i informacje pozytywne nt. pozyskanych z UE dotacji oraz ich wartości. Dzięki temu przed zawarciem współpracy możliwa jest ocena kondycji potencjalnego kontrahenta.
System Refer Score rekomendowany jest z powodu skutecznych wyników związanych m.in. z generowaniem informacji z trudno dostępnych źródeł oraz stałego monitoringu statusu firmy kontrahenta. Co więcej, pozwala na przygotowanie prognozy sytuacji biznesowej firmy na przestrzeni przyszłych 3 miesięcy. Możliwość weryfikacji najistotniejszych opinii na temat danego podmiotu pozwala w szybki sposób na zbudowanie zaufania i trwałej relacji ze spółką lub jej definitywne odrzucenie.
Warto podkreślić, że działania zmierzające do zminimalizowania negatywnych skutków działań związanych z COVID-19 w przedsiębiorstwie powinny bazować na posługiwaniu się wiedzą ekspercką i podjęciu wczesnych kroków, definiujących dojrzałość i status gospodarczy firmy, z którą chcielibyśmy rozpocząć współpracę.
Wypracowanie nowych standardów współpracy przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi, w obecnej sytuacji pracy zdalnej, pozwoli na zapoczątkowanie możliwości, które doprowadzą Twoją firmę na szczyt efektywności!
Chcesz podjąć bezpieczną decyzję biznesową? Sprawdź moralność płatniczą kontrahenta i śpij spokojnie.
Przeczytaj więcej z tej kategorii