Powiązane artykuły
Najczęściej warunek jest automatycznie dobierany poprawnie, jego zmiana pozwala na jeszcze bardziej spersonalizowany sposób filtrowania kontaktów. O samych filtrach więcej dowiesz się „Rodzaje filtrów w DMSales”.
Aby zacząć, tak jak w wyżej opisanej instrukcji wchodzimy w „Kontakty” następnie klikamy sekcję „Odkrywaj” i „Szukaj kontaktów”. Następnie ukaże się nam okno jak ma poniższym zdjęciu i klikamy w „Dodaj nowy filtr”.
Po kliknięciu w „Dodaj nowy filtr” i wybraniu filtra w tym wypadku „Typ odbiorcy” mamy okno „Spełnia warunek” – o którym będziemy będzie ten artykuł.
Poniżej znajdziesz przykład zastosowania, tak aby lepiej to zrozumieć.
„Jest równy” – wybierając ten warunek, otrzymasz informacje o rekordach, które pochodzą wyłącznie z jednego wybranego przez Ciebie filtra. Dlatego, jeżeli interesuje Cię grupa osób, mieszkających w Warszawie, to należy wybrać filtr miasto, warunek jest równy i wartość Warszawa.
PRZYKŁAD – wyfiltrujesz tylko jedną wartość – w tym przypadku wybrane województwo.
„Nie jest równy” – używając tej opcji i wpisując np. wartość Warszawa w filtrze miasto, pokażą Ci się wszystkie rekordy, z wyłączeniem osób mieszkających w Warszawie.
PRZYKŁAD – analogicznie wykluczysz wybrane województwo.
„Istnieje” – pozwala on znaleźć odbiorców, na których temat posiadamy konkretną informację w bazie, bez wyszczególniania czego dokładnie szukamy. Np. Jeżeli potrzebujesz kontaktów z podanym miejscem zamieszkania, to dzięki temu warunkowi znajdziesz tylko takie osoby, które w naszej bazie posiadają dodaną informację na temat miasta, w którym mieszkają. Aby to zrobić, należy kliknąć filtr miasto, następnie warunek istnieje i zapisać.
PRZYKŁAD – wyfiltrujesz wszystkie rekordy, które posiadają informację o województwie.
„Nie istnieje” – analogicznie, wybierając taki warunek, znajdzie on tylko tych odbiorców, którzy nie posiadają przypisanej danej informacji w naszej bazie.
PRZYKŁAD – analogicznie wyfiltrujesz wszystkie rekordy, które nie posiadają informacji o województwie.
„Jest jednym z” – pozwala na wybranie wielu filtrów jednocześnie, co zwiększa ilość wyszukiwanego potencjału kontaktów. Jest to najczęściej używany i najwygodniejszy warunek.
PRZYKŁAD – dzięki niemu możesz wybrać kilka województw, którymi jesteś zainteresowany.
„Nie jest jednym z” – dzięki niemu, możesz wykluczyć wartości, które nie są dla Ciebie ważna. Tak, więc jeżeli szukasz np. osób z danego województwa i interesują Cię wszystkie miasta tego województwa oprócz dwóch, to możesz to wyfiltrować za jego pomocą.
PRZYKŁAD – dzięki niemu wykluczysz wszystkie województwa, które Cię nie interesują.
„Zawiera” – jak sama nazwa wskazuje, nie musisz tu używać pełnych nazw, ale jakąś część np. szukając firm, które zajmują się produkcją, wpisując „produ” warunek ten, pozwoli na znalezienie wszystkich firm z branż, które zawierają ten ciąg liter.
PRZYKŁAD – nie musisz używać pełnych nazw, możesz wpisać tylko część województwa, które Cię interesuje np. “azowieckie” i w tym przypadku ten filtr również wskaże wszystkie województwa zawierające wpisany ciąg znaków.
„Nie zawiera” – wpisując część danego słowa, algorytm pokaże Ci wyszukiwania, które nie zawierają tego ciągu.
PRZYKŁAD – analogicznie filtr wykluczy wszystkie województwa zawierające słowo „azowieckie”.
„Pomiędzy” – nie jest używany przy większości filtrów. Służy on do określenia wielkości. Np. wieku, czy zatrudnienia. Można zatem wybrać przedział liczbowy, jaki Cię interesuje i określić tym samym np. wiek odbiorców.
PRZYKŁAD – dzięki niemu filtr wskaże osoby w przedziale wiekowym pomiędzy 24 a 34 rokiem życia.
„Poza” – warunek ten pozwala na wykluczenie wartość liczbowej, która Cię nie interesuje i otrzymasz rekordy, które nie będą jej zawierały. Możesz tego użyć, np. w momencie, kiedy potrzebujesz wyeliminować firmy, których obrót roczny jest zbyt niski.
PRZYKŁAD – analogicznie dzięki niemu filtr wskaże osoby poza wybranym przedziałem wiekowym.
„Uwzględnij” – ten warunek używany jest tylko w filtrach mających na celu wskazanie odpowiedniego zakresu czasowego, uwzględniając wyłącznie wybrany okres.
PRZYKŁAD – wyszukasz firmy założone w wybranym okresie.
„Ignoruj” – ten warunek używany jest tylko w filtrach mających na celu wskazanie odpowiedniego zakresu czasowego, ignorując wybrany okres
PRZYKŁAD – wykluczysz firmy założone w wybranym okresie.
Warunki i filtry pomogą Ci zbudować taki profil odbiorców, jaki aktualnie poszukujesz. Aby dowiedzieć się jak „Budować bazę odbiorców w DMSales”. – przeczytaj
Wszystko, to co przedstawiłem powyżej możesz wykonać posiadając konto w planie Starter. W wyższych planach, a dokładnie od planu Pro, dostajesz dostęp do bazy danych Pro dzięki czemu zwiększy się liczba wyszukanych kontaktów, dane Pro to kontakty posiadające wyrażone zgody marketingowe. Jest to jedna z wielu zalet posiadania wyższego planu – „Cennik DMSales” . DMSales to wysoka jakość usług, a naszą misją jest wsparcie przedsiębiorstw w docieraniu do potencjalnych klientów.
Mam nadzieję, że dzięki mojej instrukcji będziesz umiał/a stworzyć bazę kontaktów. Pamiętaj, lista kontaktów, którą udało Ci się stworzyć to dopiero początek Twojej przygody z DMSales. Przejdź do platformy i wykorzystaj ją do przeprowadzenia np. kampanii prospectingowej.
Powiązane artykuły