Strategie wysyłania follow-upów w prospectingu B2B
Niedawno opublikowane badanie wykazało, że wysyłanie follow-upów może zwiększyć ...
Cold mailing jest nadal jedynym z najskuteczniejszych form aktywnego pozyskiwania leadów b2b. Mimo pojawienia się wielu komunikatorów i publikacji reklam w mediach społecznościowych email wciąż jest świetnym sposobem na zaangażowanie odbiorców, personalizację oferty oraz skuteczne kampanie mailingowe. Szczególnie te ostatnie są istotne w budowaniu relacji bezpośrednich z kupującym. Nie od dziś wiadomo, iż wysyłanie wiadomości do kupującego jest zadaniem trudnym i także pracochłonnym. Natomiast korzystając z automatyzacji komunikacji, sprawnie dotrzesz do potencjalnych klientów. Zatem warto zastanowić się nad kryteriami przy wyborze systemu automatyzującego komunikację prowadzoną przez handlowca.
Programy do cold mailingu dają możliwość tworzenia wiadomości dla zbudowanych segmentów odbiorców cold mailingu. W takich programach w bezpieczny sposób możesz przechowywać adresy mailowe odbiorców, tworzyć treści oraz przeprowadzać angażujące wysyłki i oferty. Częste wysyłanie wysyłki cold maili z prywatnej skrzynki może spowodować jej zablokowanie lub wysłane wiadomości będą trafiać do SPAMu odbiorców. Dodatkowo każda skrzynka ma limit odbiorców pojedynczej wiadomości, więc przy rosnącej liczbie odbiorców, łatwiej zdublować wysyłkę lub źle wpisać adres odbiorcy. Manualne wysyłanie ogranicza też możliwość personalizacji. Nie uzyskasz również statystyk, nie sprawdzisz, ile osób otrzymało maila, ile weszło w interakcje z treścią.
System do cold mailingu zwykle jest sprzedawany jako SaaS (oprogramowanie jako usługa) w formie subskrypcji. Programy do mailingu oferują próbny okres, w którym przetestujesz zarówno podstawowe funkcje, jak i funkcje premium. Warto zwrócić uwagę na to, jaki jest górny limit kontaktów z bazy mailingowej, które można przechowywać oraz do których można wysyłać kreacje. Niektóre z systemów lepiej sprawdzą się dla freelancerów, a inne dla większych firm, które prowadzą różnego rodzaju kampanie z wykorzystaniem kanału mail. Częstą praktyką jest darmowy program do mailingu, jeśli nie przekracza się konkretnej liczby subskrybentów.
Warto zwrócić uwagę na intuicyjny interfejs oraz narzędzia pomagające stworzyć angażującą i estetyczną kreację np. edytor drag&drop, testy A/B, spam test. Tworzenie kreacji graficznych powinno być łatwe, a raporty przejrzyste. Dla działu marketingu i sprzedaży ważna jest możliwość dosyłki followupów oraz łatwa edycja kampanii. Warto, żeby systemy miały również możliwość testowania wysyłki na różnych skrzynkach oraz darmowe szablony lub miejsce na stworzenie własnych. Wielu użytkowników zwraca uwagę także na polską wersję językową oraz support.
Oto kilka kluczowych kryteriów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze narzędzia do cold mailingu:
DMSales to kompleksowe narzędzie, które pozwala zarządzać relacjami z obecnymi i potencjalnymi klientami, pozyskiwać leady z LinkedIn i zasobów własnych DMSales oraz identyfikować klientów na stronie www. To nie tylko system mailingowy — DMSales pomaga również w automatyzacji marketingu. Już w okresie próbnym masz możliwość przetestowania systemu i zaawansowanych funkcji. Idealnie sprawdzi się zarówno dla freelancerów, dużych, jak i małych firm. Sprawdź, jak stworzyć kampanię.
Korzystając z cold mailingu, budujesz zaufanie i relacje z odbiorcami. Takie działania marketingowe pomagają zwiększyć sprzedaż. Zastanawiając się, który system będzie najlepszym narzędziem do mailingu, weź pod uwagę funkcje oraz jak bardzo można w nich rozbudować bazy kontaktów do klientów.
DMSales to rozbudowany system, który oprócz możliwości zarządzania relacjami biznesowymi pozwala także na wysyłki email marketingu czy cold mailingu. Posiada też zasoby własne, które można przefiltrować i rozbudowywać swoją dotychczasową bazę klientów. Jako platforma oferuje też szereg usprawnień pracy np. podpięcie własnej skrzynki pocztowej, profilu firmy z LinkedIn czy wtyczkę, która usprawnia pobieranie kontaktów z LinkedIn do projektów w DMSales. Sprawdza się zarówno u freelancerów, jak i firm różnych wielkości.
Przeczytaj więcej z tej kategorii