Powiązane artykuły.
Sekwencje w DMSales to narzędzie, które pozwala na automatyzację wysyłki serii wiadomości emailowych do potencjalnych lub aktualnych klientów. Takie sekwencje mogą być wykorzystywane w celu zwiększenia efektywności działań marketingowych, poprawy relacji z klientami, a także zwiększenia konwersji i sprzedaży. Wprowadzenie automatyzacji do procesu wysyłki email pozwala zaoszczędzić czas i usprawnić procesy biznesowe.
Do przeprowadzenia odbiorców przez lejek sprzedażowy posiadamy pełną gamę narzędzi, dzięki sekwencjom skutecznie będziesz angażować kontakty, wysyłać cold maile bądź domykać sprzedaże.
1. Wejdź w sekwencje, a następnie kliknij „Dodaj sekwencje”.
2. Wybierz ikonę, która będzie pasowała do Twojej nowej sekwencji, w moim przypadku jest to taka ikona.
3. Możesz określić datę startu sekwencji, jeśli chcesz, aby wysyłka e-maili zaczęła się w określonym momencie
4. Stwórz nową akcję, aby zacząc Tworzyć pierwsze e-maile
5. Ciągle masz możliwość edycji swojej nazwy, opisu oraz możliwość wybrania startu sekwencji
Tutaj będziesz tworzył swoje sekwencje wybierając odpowiednie akcje. Numer 6 jest zawsze obowiązkowy, bez wysłania e-mail, nie ma sekwencji e-mailowej. Reszta służy, do organizacji.
6. Ustalasz wysyłkę e-mail, w której możesz filtrować odbiorców(zobaczysz też do ilu osób dotrze ten e-mail) oraz ustalać limity i godziny wysyłek
7. Możesz nadawać tagi do odbiorców w zależności od tego, czy odpowiedzieli, czy nie. Gdy tag się nada, będziesz widział w „centrum relacji” jakie tagi posiada dany kontakt, dzięki czemu będziesz wiedział komu wysyłałeś e-mail, kto odpowiedział, a kto nie.
8. Przypisz do współpracownika kontakty danej sekwencji, bądź konkretnego e-maila. Osoba przypisana, zawsze będzie wiedziała w „Centrum relacji” jakimi kontaktami ma aktualnie się zajmować.
9. Statusy również widać w „Centrum relacji”. Są one automatycznie nadawane odbiorcom, w zależności od ich reakcji. Najczęściej używamy statusów przy budowaniu lejka sprzedażowego.
Statystyki pokazują do ilu odbiorców dotrze dany e-mail oraz ilu odbiorców już odebrało dany e-mail.
10. Dzięki filtrom możesz personalizować swojego e-maila. Możesz filtrować w oparciu o: miejsce zamieszkania, branże, dochód, wiek, status kontaktu, stanowisko oraz kilkanaście innych filtrów. Zobacz jak filtrować dobrze kontakty tutaj.
11. Jeśli nie stworzyłeś jeszcze treści e-maila, możesz to zrobić za pomocą sztucznej inteligencji. Jesteśmy zintegrowani z ChatGPT, dzięki czemu nasi klienci mają możliwość korzystania z tej technologii. Przedstawiam przykładową prośbę o napisania prośby o wystawienie pozytywnej opinii na Google Moja Firma. Za maksymalnie 0,3 PKT oszczędzasz masę czasu na pisaniu. Treść maila możesz dowolnie edytować.
Stworzyłem przykładową akcje „Wyślij e-mail”. Wybieram tag „klient”, bo chcę dotrzeć do moich klientów. Treść została wygenerowana przez AI, a godziny wysyłek ustawiam na standardowe godziny pracy. Klikam „Dodaj akcję” i stworzyłem pierwszą sekwencję.
Po dodaniu akcji „Wyślij e-mail” moja pierwsza sekwencja jest gotowa.
Dzięki tej funkcji, Twoi współpracownicy nie będą musieli szukać kontaktów za które są odpowiedzialni. Znajdą jej w przeznaczonej do tego sekcji w Centrum Relacji.
12. Kliknij +, aby wykonać konkretną akcję w nawiązaniu do danego e-maila. Następnie kliknij „Przypisz do zespołu”.
W celu przypisania wszystkich kontaktów do których mail „test” został wysłany, należy kliknąć „+” w odniesieniu do danej akcji.
13. Na podstawie czynności, które wykona użytkownik po otrzymaniu maila, możesz przypisać konkretnego członka zespołu po określonym przez Ciebie czasie. Do wyboru są opcję:
Wykonaj akcje dla kontaktów które:
Przypisywanie tagów, kontaktów do zespołów bądź statusów najlepiej jest wykonywać po upływie 1 minuty.
14. Zobaczysz tutaj każdą osobę, która podłączyła swoją skrzynkę do Twojego projektu. W tym przypadku przypisuję Kamila Biegaja do wszystkich odbiorców do których wysyłana jest wiadomość „test”.
Wszystko jest wypełnione tak jak należy, więc klikam „Dodaj akcję”
Tagi są bardzo użytecznymi narzędziami, wprowadzają dobrą organizację oraz przejrzystość w Twojej firmie. Umożliwiają Ci segmentowanie odbiorców na podstawie podjętych akcji (np. odpowiedź na maila sprzedażowego), charakteru kontaktu (np. dom jednorodzinny, kontakt B2B, płeć itp.).
Ponownie kliknij „+” jeśli chcesz dodać nową akcję do konkretnego e-maila. W tym przypadku klikam „+” pod e-mailem „test”, a następnie klikam akcję „Nadaj tagi”.
Wybierz 1 z 3 warunków nadania tagu oraz czas nadanie. W tym przypadku chcę nadać tag odbiorcom, którzy odpowiedzieli na mojego maila. Chcę też, aby ten tag był nadany szybko, więc wpisuję 1 minutę. Aby wszystko było zorganizowane, polecam nazywać wszystkie akcję konkretnie.
15. Przypisuję tag odbiorcom, którzy odpowiedzieli na maila tak. Robię to, żeby w Centrum Relacji zobaczyć, który kontakt się angażował w konkretną kampanie.
Ważne! Podłącz swoją skrzynkę pocztową, jeśli chcesz wysyłać maile i wiadomości za pośrednictwem DMSales. Co to jest Inbox i jak podłączać i odłączać skrzynki pocztowe w systemie DMSales? – DMSales
Follow-up wysyłasz w bardzo prosty sposób. Spójrz na instrukcję akcji „wyślij e-mail”. To dokładnie to samo, jedyna różnica jest taka, że wyślesz ten mail po określonym czasie w przypadku braku odpowiedzi na poprzedni mail.
Możesz również wysyłać inne e-maile w odniesieniu do akcji wykonanej przez użytkownika. Na przykład automatycznie wysłać podziękowania za odpowiedź, gdy Twój kontakt zareaguję na Twojego e-maila w sekwencji.
Kliknij „+” przy mailu do którego chcesz wysłać follow-up, a następnie kliknij „wyślij e-mail„.
Poniżej przedstawiam przykładowy follow-up stworzony przeze mnie. Treść do follow-up napisała mi sztuczna inteligencja, dzięki czemu oszczędziłem czas.
Nadawanie statusów klientom jest świetne w przypadku budowania lejka sprzedażowego, oraz wysyłki e-maili sprzedażowych. Możesz wybrać spośród:
Statusy możesz również nadawać w inne sposoby, np. bezpośrednio w Centrum Relacji, jednak skupię się teraz na sekwencjach.
Poniżej przedstawiam przykładowo wypełnioną akcję „nadanie statusu”.
Uruchom/zatrzymaj sekwencje – kliknij zielony/czerwony trójkąt przy sekwencji, którą chcesz uruchomić (zaznaczone na powyższej grafice), możesz to również zrobić w panelu Tworzenia sekwencji, tam również jest zielony trójkąt.
Usuń sekwencje- kliknij czerwony śmietnik obok zielonego trójkąta.
Sekwencje w DMSales umożliwiają Ci masowe wysyłki e-maili do swoich odbiorców bądź klientów. Dzięki tagom, statusom oraz możliwości przypisania kontaktów do współpracowników Twoja baza danych jest dobrze zorganizowana i przejrzysta. Wystarczy Ci tylko polecenie do sztucznej inteligencji, żeby profesjonalną napisać treść maila.
Chcesz skorzystać z darmowych szablonów całych sekwencji e-mail? Sprawdź jak zmodyfikować szablon, aby odpowiadał Twoim celom:
Jeśli posiadasz pytania, zapraszam Cie do kontaktu na mail: [email protected]
Powiązane artykuły.