Na platformie DMSales możesz przeanalizować kto odwiedza Twoją stronę www. W tym celu musisz umieścić na swojej stronie nasz skrypt analityczny, który umożliwi Ci dotarcie do potencjalnych leadów.
Skrypt analityczny – jak to działa?
Zaimplementowany skrypt analityczny DMSales sprawdza każdą osobę odwiedzającą stronę internetową pod względem posiadanego ciastka w przeglądarce. Jeżeli ciastko to pokrywa się z tym, które posiadamy my w zasobach, dochodzi do tzw. „zderzenia”. Zidentyfikowana grupa osób pozwala Ci dowiedzieć się więcej o tym, kto interesuje się produktami/usługami z Twojej strony www.
Jak wygenerować skrypt analityczny?
Utwórz konto na Platformie DMSales, a następnie utwórz swój pierwszy projekt. Jeżeli posiadasz kilka projektów, wybierz ten który chcesz przeznaczyć na identyfikację.
Przejdź do projektu, po lewej stronie wybierz: Centrum danych -> Strona www.
Zobaczysz gotowy skrypt do skopiowania lub wysłania mailem.
Wygenerowany skrypt przekaż informatykowi/osobie odpowiedzialnej za zarządzanie Twoją stroną www do wdrożenia (skrypt należy umieścić przed zakończeniem tagu <body>). W razie pytań technicznych, napisz do nas!
Po wdrożeniu skryptu oczekuj na pierwsze wyniki! 🙂
Jak ustawić projekt pod wyświetlanie zidentyfikowanych kontaktów?
Aby przygotować również projekt w związku z identyfikacją na stronie www, w filtrach projektu wpisz jaki typ kontaktów Cię interesuje czyli: firmy, konsumenci indywidualni lub działalności jednoosobowe) oraz dodaj filtr: Typ zdarzenia –> Wizyta na stronie
Wyniki z identyfikacji
Jeżeli na Twojej stronie wystąpiły jakiekolwiek identyfikacje, pojawią się wyniki w sekcji: Aktywność i zdarzenia
Mam zidentyfikowane kontakty, co dalej?
Pojawiły się pierwsze wyniki z identyfikacji na Twojej stronie internetowej? To świetnie! Możesz zatem przystąpić do następnego etapu, jakim jest doprecyzowanie otrzymanej grupy. Możesz teraz zawęzić wyniki w zależności od następujących kryteriów:
adres/ów konkretnych podstron – to pozwoli Ci na wybór osób odwiedzających np. stronę z formularzem czy konkretnym produktem, a zatem późniejszą personalizację komunikatu
lokalizacji (jeżeli posiadasz oddziały swojej firmy tylko w konkretnych miastach Polski)
wieku odbiorców – szczególnie jest to istotne w przypadku, kiedy swoją ofertę chcemy skierować do określonego przedziału wiekowego kontaktów np. ubezpieczenie samochodu)
kanału dotarcia – w zależności od typu kampanii jaką chcesz przeprowadzić (e-mail/sms/telemarketingowa), w tym filtrze możesz wyselekcjonować kontakty B2C/B2B z telefonem komórkowym/stacjonarnym/adresem e-mail
branży – jeśli Twoja oferta jest skierowana do firm z konkretnych branż/branży, możesz także wybrać spośród listy
Doświadczony Menadżer w zakresie sprzedaży i obsługi usług telekomunikacyjnych. Pasjonat BI i IOT umożliwiających budowanie wiedzy o zachowaniach klientów w procesie zakupu. Praktyk w zakresie optymalizacji procesów pozyskiwania klientów i...