Strona główna » Pomoc » Jak skutecznie generować treści e-maila w DMSales dzięki AI? | Darmowe prompty
Jak skutecznie generować treści e-maila w DMSales dzięki AI? | Darmowe prompty
W tych czasach, nie używając sztucznej inteligencji do pisania e-maili, jesteś w tyle za konkurencją. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu sztuczna inteligencja od Open AI (Chat GPT) w DMSales jest w stanie wygenerować profesjonalną treść e-maila w 15 sekund. Oszczędza to masę czasu, pieniędzy na pisaniu, a ponad to zwiększa skuteczność e-maili.
Sztuczna inteligencja, którą znajdziesz w DMSales, daje satysfakcjonujące treści e-mail, gdyż działa na podstawie ogromnej ilości danych tekstowych. Jeśli chcesz uzyskiwać lepsze treści e-mail, niż dotychczas, musisz pisać odpowiednie prompty.
Promptowanie to kluczowa umiejętność w świecie sztucznej inteligencji. Jest to znajomość sposobu myślenia sztucznej inteligencji i wydawanie jej takich poleceń, aby w odpowiedzi otrzymać to czego oczekujemy. Bez tej umiejętności, potencjał drzemiący w AI jest przez Ciebie niewykorzystywany. Tracisz czas, piszesz gorsze maile oraz otrzymujesz treści, które Cie nie satysfakcjonują, zniechęcasz się do sztucznej inteligencji i jesteś za konkurencją.
Rozwiązanie jest proste, skorzystaj z naszego doświadczenia w nowoczesnych technologiach. Ten artykuł przekaże Ci kluczową wiedzę, a przede wszystkim darmowe i gotowe prompty, które wykorzystasz przy generowaniu swoich pierwszych maili w DMSales.
Jeśli dotrwasz do końca artykułu, gwarantuje Ci generowanie lepszych i skuteczniejszych maili, niż dotychczas.
Jak działa generowanie treści w DMsales?
Z funkcji generowania treści narazie można skorzystać na dwa sposoby, jeden – poprzez „Twórz treści”, drugi – poprzez „Automatyzacje” (Pracujemy również nad sposobem generowania spersonalizowanych wiadomości przez „Konwersacje”, tak aby sztuczna inteligencja mogła odpowiadać za Ciebie)
Generowanie e-maili w zakładce „Twórz treści”
Po kliknięciu w moduł Automatyzacje, kliknij zakładkę „Twórz treści” oraz „Nowa treść”.
Treść wygenerujesz klikając „Wygeneruj treść”. Od tego momentu, możesz promptować sztuczną inteligencję i otrzymywać gotowe e-maile w około 15 sekund.
Generowanie treści w „Automatyzacjach”
Drugi sposób jest użyteczny, gdy tworzysz automatyzację e-mailową i chcesz szybko dodać treść. Wejdź w automatyzację, w której chcesz pracować, a następnie wejdź w akcję „Wyślij e-mail”, po prawej stronie sekcji „Treść” znajdziesz mały plusik, kliknij w niego. Następnie wybierz „Wygeneruj treść”, tak samo jak poprzez „Twórz treści”.
Jak pisać e-maile i Tworzyć sekwencję przynoszące prawdziwe rezultaty?
Korzystając z generatora treści e-mail, musisz jednak pamiętać, że sztuczna inteligencja nie pracuję za Ciebie. Będziesz pisał e-maile szybciej i skuteczniej, jednak to Ty klikasz „Wyślij”, dlatego przed wysłaniem setek maili, pamiętaj tych 13 rzeczach:
Cel wiadomości – Zdefiniuj, co chcesz osiągnąć za pomocą tego e-maila. Czy chcesz promować produkt, zaprosić do wydarzenia, czy może przypomnieć o ważnej dacie? Koncepcja celu wiadomości pomoże Ci skupić się na tym, co najważniejsze i sprawi, że e-mail będzie bardziej skuteczny.
Segmencja – Segmentacja listy mailingowej na podstawie zainteresowań, preferencji i zachowań odbiorców może pomóc w tworzeniu bardziej skutecznych e-maili. W ten sposób możesz dostosować treść e-maila do konkretnych grup odbiorców, co zwiększy szanse na osiągnięcie celu e-maila.
Temat – To pierwsza rzecz, którą odbiorcy zobaczą, dlatego ważne jest, aby była ona zwięzła, atrakcyjna i wyrażała w przystępny sposób to, czego można spodziewać się po e-mailu. Staraj się unikać spamowatych słów, ponieważ mogą one wpłynąć negatywnie na wiarygodność Twojego maila.
Personalizacja – Użyj imienia i nazwiska odbiorcy, jeśli to możliwe, lub dostosuj treść wiadomości do konkretnych zainteresowań i preferencji. W DMSales, masz możliwość używania opcji „Personalizuj e-maila”. Dzięki czemu w swoją treść możesz zawrzeć informacje personalne o dane takie jak imie, firma, branża i wiele innych.
Długość treści: Treść maila powinna być krótka i zwięzła, bez „lania wody”. Długi tekst zniechęca odbiorców do czytania i skutkować brakiem reakcji.
CTA – W treści e-maila zawrzyj wyraźne i jasne wezwanie do działania (CTA), np. „Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji” lub „Kup teraz”. Umieść je w odpowiednim miejscu, tak aby łatwo było je znaleźć i użyć.
Dopasowanie do urządzenia mobilnego – Coraz więcej ludzi korzysta z poczty e-mail na swoich urządzeniach mobilnych, dlatego ważne jest, aby e-maile były dostosowane do różnych rozmiarów ekranów i były łatwe do czytania na telefonach komórkowych i tabletach.
Testowanie – Przed wysłaniem e-maila do dużej liczby odbiorców, warto przetestować treść i układ e-maila na różnych urządzeniach i w różnych programach pocztowych. To pozwoli upewnić się, że treść e-maila jest czytelna i atrakcyjna dla odbiorców.
Harmonogramowanie – Dobrze jest określić najlepszy czas na wysyłkę e-maila, w zależności od branży, w której działasz i zwyczajów Twoich odbiorców. Sprawdź, kiedy Twój e-mail będzie najbardziej skuteczny i zaplanuj wysyłkę na odpowiedni moment.
Personalizacja linii tematu – Jeśli masz dane o preferencjach odbiorców, spróbuj dopasować linie tematu e-maila do ich zainteresowań, aby zachęcić ich do otwarcia wiadomości.
Test A/B – Przetestuj różne wersje e-maila, aby zobaczyć, która działa najlepiej. Możesz np. zmienić treść, CTA, grafikę czy kolorystykę, aby zobaczyć, jak to wpłynie na wyniki kampanii.
Wartość dodana – Upewnij się, że e-mail zawiera jakąś wartość dodaną dla odbiorcy, np. cenną informację, specjalną ofertę czy rabat. Dzięki temu zwiększysz szanse na to, że odbiorcy klikną w linki i podejmą działania.
Przejrzystość – Unikaj skomplikowanych układów i zbyt wielu grafik, które mogą spowodować, że e-mail stanie się nieczytelny. Postaw na prostotę i przejrzystość, aby przekazać swoją wiadomość w jak najbardziej klarowny sposób.
Nie ufaj całkowicie wygenerowanym tekstom, sprawdzaj czy są napisane tak jak tego oczekujesz. Nie podoba Ci się odpowiedź AI? Skopiuj tą wiadomość, wklej jeszcze raz do generatora treści i wskaż, jakich poprawek oczekujesz.
Jak promptować, aby AI wygenerowała to czego oczekuje?
Przygotowałem dla Ciebie kilka gotowych i użytecznych promptów, które pomogą Ci uzyskać to czego oczekujesz. Chcę jednak, abyś też umiał/umiała samodzielnie wydawać polecenia w DMSales, tak aby Twoje były skuteczne.
Zanim wygenerujesz treść, pamiętaj o kilku zasadach pisania promptów z cold mailami.
Bądź konkretny, nie pisz wieloznacznie.
Dobierz odpowiednie słowa mówiąc o swoim celu maila.
Wskaż jaka jest Twoja grupa docelowa
Wskaż bolączki Twojej grupy docelowej i jakie Twoja firma ma rozwiązanie
Wskaż CTA (Wezwanie do działania) – jeśli nie wymagasz konkretnego, AI stworzy za Ciebie
Powiedz jaką długość ma mieć e-mail – sztuczna inteligencja ma tendencje do pisania za dużo. Wskaż ramy ilości tekstu jakich oczekujesz.
Napisz w jakim stylu ma być pisany e-mail – może to być styl formalny, nieformalny, zabawny. Dodaj emocje do swoich maili.
Wykorzystuj kontekst, zwłaszcza gdy piszesz do konkretnej osoby. Dodaj, że rozmawialiście już wcześniej o [temat rozmowy], daj tyle informacji sztucznej inteligencji, aby mogła wygenerować spersonalizowanego maila.
Staraj się używać poprawnej gramatyki.
Dostosuj długość prompta – Krótkie prompty mogą być niejasne i nie dostarczać wystarczająco informacji, za długie prompty mogą wprowadzać AI w błąd.
Zwracaj uwagę na ton i styl, w jakim piszesz prompta – powinien on być zgodny z tonem i stylem, w jakim chcesz, aby e-mail był napisany.
Przygotowałem kilkadziesiąt przykładów gotowych promptów, które możesz wykorzystać już teraz do wygenerowania swoich pierwszych treści.
Ważne! Wygenerowane e-maile też możesz poprawiać przy użyciu sztucznej inteligencji. Wystarczy, że wkleisz poprzedniego maila i napiszesz jakich poprawek wymagasz. Poniżej przedstawiam przykład jak to działa.
Jak możesz zauważyć, po wskazaniu poprawek, sztuczna inteligencja stworzyła to o co prosiłem. Taka treść po małych poprawkach, jest zupełnie gotowa do wysłania.
Gotowe prompty
W kwadratowych nawiasach [ ], wpisz to co uważasz za słuszne. Pamiętaj, że te promty to przede wszystkim inspiracja dla Ciebie, abyś mógł się inspirować i doskonalić w tym innowacyjnym świecie. Dowolnie je modyfikuj, tak aby odpowiadały Twoim potrzebom i celom. Testuj różne warianty promptów, dodawaj swoje pomysły i rozwijaj treść maila, koszt najczęściej wynosi 0,1 PKT. Nie jest to droga zabawa :).
Nawiązuj relacje:
Cel: Wzbudzenie zainteresowania i nawiązanie kontaktu
Napisz cold maila w stylu [formalnym/nieformalnym/przyjacielskim itp] do [leada/prospecta/potencjalnego klienta/klienta] w branży [sprzedaży/fotowoltaiki itp]. Ich głównymi bolączkami są [brak finansowania, mały zakres kontaktów…itp]. Rozwiązanie które oferujemy to [wiedza na temat państwowych finansowań/sieć kontaktów itp]. Moim celem jest [umówienie spotkania/odpowiedź na mail/rozmowa telefoniczna/przedstawienie oferty]. Nie przekraczaj długości [x] słów.
Cel: Zdobycie zaufania dzięki dowód społeczny, nawiązanie kontaktu
Stwórz szablon maila, w którym mogę pokazać publiczne opinie moich aktualnych klientów. Mail jest kierowany do branży [budowlanej/prawniczej/ubezpieczeniowej itp]. Niech będzie [inspirujący, zachęcający, długi/krótki], zaproponuj [darmową konsultację/rabat na moje usługi itp]. Doceń [rejestracje na stronie/wizytę na stronie/umówienie konsultacji itp]. Nie przekraczaj [x] słów.
Cel: Przedstawienie swojej firmy, nawiązanie kontaktu
Podziękuj za [zaufanie/rejestrację/zapis na webinar itp.] mojemu [klientowi/odbiorcy/użytkownikowi] z branży [branża]. Przedstaw krótko i [nieformalnie/formalnie] moją firmę, która specjalizuje się w [Twoje uslugi] . Spraw by odbiorca e-maila poczuł się [doceniony/zmotywowany/rozbawiony]. Pisząc maila uwzględnij, że reprezentuję [firmę xyz/kancelarie itp]. Nie przekraczaj [x] słów.
Cel: Napisanie follow-upa do dowolnego e-maila
Napisz [krótki/długi/zachęcający/uprzejmy] follow-up. Przypomnij o najważniejszych rzeczach w tym mailu – czyli [wpisz główny cel danego maila]. Follow-up ma być, [krótszy/dłuższy o co najmniej połowę tekstu.] Follow-up stwórz do podanego maila: [wklej pierwotnego maila].
Cel: Powitanie nowego odbiorcy, zachęta do konkretnej akcji
Przywitaj się z nowym [subskrybentem/klientem], wyraź [zadowolenie/wdzieczność/ekscytacje] jego obecnością. Zapewnij, że będąc z [Twoja firma] otrzyma [główna wartość dla klienta/dobrą obsługę/jakościowe produkty/szybkie dostawy]. Zachęć w sposób [dostojny/zabawny/formalny] do [przeczytania artykułu/obejrzenia filmiku/zobaczenia najnowszych promocji na stronie]. Nie przekraczaj [x] słów.
Cel: Zaangażowanie odbiorcy, otrzymanie recenzji nowej usługi/produktu
Stwórz e-mail informacyjny, w którym przedstawiam [Twoja najnowsza usługa/produkt, oraz wartość jaką daje klientowi], zaproś do pierwszych darmowych testów i zachęć do wyrażenia opinii na jej temat poprzez [formularz/e-mail/rozmowę telefoniczną]. Zaproponuj w zamian [jeśli chcesz nagrodzić klienta za test]. Nie przekraczaj [x] słów.
Cel: Przedstawienie zewnętrznej okazji dla branży klienta i umówienie spotkania.
Napisz [formalnego/nieformalnego/przyjacielskiego] maila do [leada/prospecta/potencjalnego klienta/klienta] z branży [wpisz branżę]. Napisz, że w branży jest duża okazja [wpisz okazję], a [Twoja firma] ma do niej dostęp i narzędzia. Zaproponuj [umówienie się prze link/rozmowę telefoniczną/kontakt w e-mailu]. Nie przekraczaj długości [wpisz długość].
Cel: Przedstawienie zewnętrznego zagrożenia dla branży klienta i umówienie spotkania.
Napisz [wzbudzającego lęk, strach] maila do [Twoja grupa docelowa], przedstawiająca zagrożenie [wpisz zagrożenie] w branży [branża]. Podkreśl, że może uniknąć tego zagrożenia [wpisz rozwiązanie zagrożenia, które oferuje Twoja firma]. Zaproponuj [umówienie się prze link/rozmowę telefoniczną/kontakt w e-mailu]. Długość maila niech mieści się w granicach [x słów].
Cel: Przedstawienie najnowszej usługi/produktu – zachęta do testów i opini
Stwórz e-mail informacyjny, w którym przedstawiam najnowszą usługę/produkt [wpisz nazwę produktu/usługi], zaproś do pierwszych darmowych testów i zachęć do wyrażenia opinii na jej temat poprzez [wpisz formę zbierania opinii]. Zaproponuj w zamian [rabat na usługę, gdy już będzie płatna/możliwość darmowego testu/korzyści]. Pisz w [formalnym/nieformalnym/wdzięcznym] stylu. Nie przekraczaj [x] słów.
Cel: Zainteresowanie odbiorcy oraz zaproszenie do kontaktu.
Napisz [formalnego/nieformalnego/przyjacielskiego] maila do [leada/prospecta/potencjalnego klienta/klienta] z branży [wpisz branżę], którego największymi wyzwaniami są [wpisz wyzwania]. Nasza firma [wpisz nazwę firmy] oferuje rozwiązania w postaci [wpisz oferowane rozwiązanie], dzięki którym [szybciej/efektywnie/oszczędnie] nasi klienci pokonują te wyzwania. Zaproś do kontaktu przez [wybierz swoją formę kontaktu]. Nie przekraczaj [x] słów.
Dziel się wiedzą:
Zaproś na webinar lub inne wydarzenia.
Napisz e-maila zapraszającego na nasz webinar [wpisz temat] dla [wpisz branżę], w którym będziemy omawiać [wpisz temat webinara]. Zaproponuj uczestnikom [wpisz korzyści z uczestnictwa]. Nie przekraczaj długości [wpisz długość]. Bądź [miły/serdeczny/żartobliwy]. Nie przekraczaj [x] słów.
Tworzenie treści do newsletteru. (bardzo duże modyfikacji prompta, dlatego zamieszczam taką inspirację).
Jesteś specjalistą od [temat newsletteru] i działasz w branży 20 lat, napisz krótki newsletter o [x] najważniejszych praktykach w [pisaniu artykułów/pozyskiwaniu leadów/budowania marki], opisz profesjonalnie każdy z punktów. Doceń subskrybentów za obecność i zapowiedz następny newsletter w [data]. Pisz w stylu [nieformalnym/przyjacielskim/zmiennym/specjalistycznym].
Cel: Zachęta, do zapoznania się z najnowszym artykuł/e-booka/książki itp.
Napisz [ekscytującego/zachęcającego/przyjaznego] maila z informacją o moim najnowszym artykule do [Twoja grupa docelowa] na temat [wpisz temat artykułu], w którym poruszam [wpisz tematy poruszane w artykule]. Zauważ, w sposób [nieformalny/żartobliwy/formalny] jaka korzyść płynie z tego artykułu dla odbiorcy. W linku znajdziesz mój artykuł: [wpisz link do artykułu]. Bądź [miły/serdeczny/żartobliwy]. Nie przekraczaj [x] słów.
Cel: Zapoznanie odbiorcy z Twoimi treściami
Napisz [przyjaznego/ e-mail z listą [np. 5 najlepiej odbieranych artykułów/filmów/szkoleń/case-study razem z krótkim opisem] dla [Twoja grupa docelowa]. Na podstawie opisów, pod każdym z punktów uzasadnij dlaczego warto skorzystać [profesjonalnymi/mądrymi/zabawnymi] słowami. Niech e-mail będzie napisany stylem [nieformalnym/żartobliwym] i nie przekracza [x] słów.
Cel: Nagródź odbiorcę, za konkretne działanie
Doceń [subskrybentów/klientów/potencjalnych klientów], którzy [wykonali jakąś konkretną czynność np. zapisali się na newsletter]. Doceń [czynność którą wykonali], wręczając im w zamian [darmowy e-book/artykuł/filmik/poradę] pod linkiem: [link]. Niech e-mail będzie [serdeczny/przyjacielski/wdzięczny]. Nie przekraczaj [x] słów.
Cel: Dalsze angażowanie odbiorców, którzy już się raz zaangażowali w Twoje treści
Na podstawie [opis artykułu/webinaru/szkolenia], napisz [interesujący/zachęcający] e-mail, dlaczego [Twoja grupa docelowa np. sprzedawcy] w branży [branża] powinni [cel Twojego maila np. zarejestrować się na najbliższy webinar]. Podkreśl, że to okazja bo [główna zaleta treści]. Nie przekraczaj [x] słów.
Cel: Przypomnij odbiorcy o zbliżającym się wydarzeniu.
Przypomnij o zbliżającym się terminie [darmowego szkolenia/płatny webinar/newsletter itp.], wykorzystaj efekt FOMO (fear of missing out) wspominając, że już niedługo kończy się możliwość zapisów. E-mail ma trafiać do [grupa docelowa] z branży [branża], zapowiedz [rozdanie nagród pod koniec szkolenia/specjalnego gościa/konkurs]. Nie przekraczaj [x] słów.
Prezentuj oferty:
Cel: Zachęta do kontaktu i omówienia szczegółów oferty
Napisz e-mail do [leada/prospecta/potencjalnego klienta/klienta] z branży [wpisz branżę], którego największymi bolączkami są [wpisz bolączki kontaktów]. Nasza firma [wpisz nazwę firmy] oferuje rozwiązania w postaci [wpisz oferowane rozwiązanie]. Zachęcam do [kontaktu telefonicznego/email/formularz kontaktowy] abyśmy mogli omówić szczegóły. Nie przekraczaj [x] słów.
Cel: Rozwiązanie problemu klienta, dzięki Twoim rozwiązaniom. Prezentacja oferty.
Stwórz e-mail informacyjny, w którym przedstawiasz [Twoją usługę/produkt] jako [główna wartość, którą otrzymuję klient]. Przedstawiasz [Problemy, z którymi boryka się odbiorca bez Twojej usługi/produktu] Zachęcasz do [kupna usługi/kontaktu]. Proponujesz [darmową konsultację/darmową wycenę/usługę na próbę itp.]. Styl maila ma być [formalny/nieformalny/osobisty/przyjazny]. Nie przekraczaj [x] słów.
Cel: Przedstawienie oferty produktu lub usługi klientowi.
Proszę wygeneruj mail przedstawiający ofertę produktu [wpisz tutaj nazwę produktu lub usługi]. W mailu proszę o opisanie [wpisz tutaj funkcji produktu lub usługi], [wpisz tutaj korzyści wynikające z korzystania z produktu lub usługi], oraz specjalnych warunków cenowych, takich jak [wpisz tutaj rabaty lub promocje], które są dostępne dla klientów. Uwzględnij informację, że mail jest wysłany z [Twoja nazwa firmy lub strony]. Nie przekraczaj [wpisz tutaj ilość słów] słów. Styl pisania maila: [profesjonalny/przyjazny]
Cel: Powitanie nowych klientów i przedstawienie oferty firmy.
Proszę wygeneruj mail powitalny dla nowych klientów, w którym firma przedstawi swoje produkty lub usługi. W mailu proszę o opisanie [wpisz tutaj oferty firmy], a także o dodanie [wpisz tutaj specjalnego kodu rabatowego dla nowych klientów lub oferty specjalnej]. Uwzględnij informację, że mail jest wysłany z [Twoja nazwa firmy lub strony]. Nie przekraczaj [wpisz tutaj ilość słów] słów. Styl pisania: [przyjazny/formalny/nieformalny]
Cel: Przypomnienie klientowi o porzuconych produktach w koszyku.
Proszę wygeneruj mail przypominający klientowi o porzuconych produktach w koszyku. W mailu zachęć klienta do powrotu do sklepu internetowego, oferując mu [wpisz tutaj specjalne warunki lub rabaty]. Uwzględnij informację, że mail jest wysłany z [Twoja nazwa firmy lub strony]. Nie przekraczaj [wpisz tutaj ilość słów] słów. Styl pisania maila ma być [formalny/nieformalny/przyjazny]
Cel: Przedstawienie zadowolonych klientów, zachęta do poznania oferty firmy
Stwórz maila zachęcającego do poznania opinii z współpracy moich aktualnych klientów. Mail jest kierowany do branży [wpisz branżę], której bolączką jest [wpisz bolączkę]. W naszej firmie [wpisz nazwę firmy] rozwiązujemy/oferujemy [wskaż problemy klientów, które rozwiązujesz lub największe korzyści oferty. Nie przekraczaj [x] słów. Pisz w stylu [przyjaznym/formalnym/ekscytującym].
Cel: Zachęcenie klientów do wypróbowania nowych produktów lub usług.
Proszę wygeneruj mail zachęcający klientów do wypróbowania nowych produktów lub usług. W mailu proszę o opisanie [wpisz tutaj oferty nowych produktów lub usług], oraz o zaoferowanie [specjalne rabaty, promocje], które wygasną za kilka dni. Uwzględnij informację, że mail jest wysłany z [Twoja nazwa firmy lub strony]. Nie przekraczaj [x] słów. Mail ma być napisany w stylu [formalnym/nieformalnym/perswazyjnym]
Cel: Przedstawienie oferty konkretnej osobie
Napisz e-mail w formie [formalnej/nieformalnej/przyjacielskiej], w którym prezentujesz ofertę dla [konkretna osoba] z branży [wpisz branżę]. Nasza firma [wpisz nazwę firmy] specjalizuje się w [wpisz obszar specjalizacji] i oferuje [wpisz oferowane rozwiązanie]. W tym e-mailu proponuję [wpisz propozycję oferty], która pomoże rozwiązać [problemy, z jakimi spotyka się kontakt], z którymi zmaga się [firma klienta]. Nie przekraczaj długości [wpisz długość].
Cel: Upomnienie o braku płatności i wzbudzenie poczucia pilności
Przypomnij użytkownikowi, że nie zapłacił za [produkt usługę], przez co nie możemy zrealizować zamówienia, przez co traci [największa wartość, którą dajesz klientowi]. Niech mail daje poczucie pilności i nie będzie dłuższy niż [x] słów.
Cel: Przedstawienie potencjalnie interesującej oferty, dla klienta który już kupił
Podziękuj klientowi za skorzystanie z usługi/produktu [opisz swoją usługę/produkt] w firmie [Twoja firma]. Spraw, żeby klient poczuł się doceniony oraz przekaż gwarancję zadowolenia, oraz przedstaw [oferta, która może się spodobać klientowi]. Mail nie może być dłuższy niż [x] słów. Napisz w stylu [wdzięczności/pilności/przyjacielskim].
Cel: Uzyskanie opinii o kupionym produkcie i możliwości kolejnego zakupu
Wyraź wdzięczność naszemu klientowi za zakup [Twojej usługi/produktu] w naszej firmie [twoja firma], poproś o [recenzję/opinię] poprzez [forma pozyskania opinii]. W zamian za opinie zaoferuj w sposób [nieformalny/formalny/żartobliwy] [zniżkę na następne zakupy/wdzięczność]. Nie przekraczaj [x] słów.
Zdobywaj opinie i polecenia
Cel: Referencja/polecenie/opinia na papierze firmowym
Podziękuj klientowi [imię i nazwisko], pracującego w za [x letnią/miesiączną] współpracę. Szczerze doceń klienta i jego zaangażowanie w firme [Twoja firma]. Wspomnij, że masz nadzieję, że również jest zadowolony z współpracy. Kulturalnie poproś klienta o [opinię/wzięcie udziału w programie poleceń/wypełnienie formularza satysfakcji klienta itp]. Nie przekraczaj [x] slów.
Cel: Opinia na google moja firma
Podziękuj swoim aktualnym klientom za zaufanie [twoja firma]. Zaznacz, że zdanie klientów jest dla Ciebie bardzo cenne, dlatego poproś ich, o wystawienie opini na Google Moja Firma w [link do google moja firma]. Wykaż wdzięczność i doceń klienta. Nie przekraczaj [x] słów.
Cel: Zebranie opini na temat nowego produktu/usługi
Stwórz e-mail wyrażający [ekscytacje/ciekawość/pokusę] mówiący o nowym [Twoja nowa usługa/produkt] specjalnie dla moich [odbiorców, użytkowników aplikacji, klientów], zainteresowanymi [główna wartość, którą daje nowy produkt/usługa]. Zaprezentuj im okazję do darmowego testu w zamian za [wypełnienie kwestionariusza jakości usługi/produtku]. Użyj FOMO i uświadom, że po [data], [usługa/produkt] będzie już płatna. Nie przekraczaj [x] słów.
Cel: Kwestionariusz satysfakcji klienta
Podziękuj klientowi za [wieloletnią współpracę/zaufanie/rejestrację/kupno], podkreśl, że cała firma [Twoja Firma] docenia jego zaangażowanie i dba o jego satysfakcję i dobro. Poproś o wypełnienie kwestionariusza satysfakcji klienta, w którym [opowie o swoich doświadczeniach/odpowie na 5 pytań itp] dotyczących [największych wad i zalet produktu/usługi]. Zaznacz, że chcemy zapewnić jak najlepsze [usługi/produtky/doświadczenia itp]. Nie przekraczaj [x] słów.
Cel: Uczestnictwo klientów w programie poleceń
Napisz e-mail zachęcający do udziału w programie poleceń [Twojej firma/usług/produktów], podkreśl, że [za polecenie klient otrzyma nagrodę w postaci../klient i osoba polecona otrzymają nagrodę]. Niech odbiorcy poczują pilność, dlatego wskaż, że to jest nielimitowana oferta aktywa tylko do [ data ]. Podziękuj z góry za dotychczasowe [zaufanie/współpracę itp] i zachęć do skorzystania z tej okazji. Nie przekraczaj [x] słów.
Cel: Opinia/referencja na temat pracownika.
Napisz [formalny/nieformalny] e-mail do klienta, który [ współpracuję/zakończył współpracę ] z naszym [opiekunem/pracownikiem/specjalistą/ekspertem], który [krótki opis tym, na czym współpraca polegała]. Poproś o [ krótki opis współpracy/ocene pracownika/wypełnienie formularza satysfakcji współpracy itp]. Nie przekraczaj [x] słów.
Cel: Opinia w mediach społecznościowych.
Napisz [ formalny/nieformalny/przyjacielski ] e-mail, do [pracowników/klientów/influencera], z prośbą o [udostępnienie najnowszego materiału/polecenie naszych usług dalej/napisanie krótkiego case study związanego z współpracą] w zamian za [zapłatę/rabat na produkty/dowolne]. Zaznacz jak ważna jest dla nas, tej osoby opinia, bo [posiada odpowiadającą nam grupe odbiorców/jest cenionym pracownikiem/zależy nam na jego opinii]. Nie przekraczaj [x] słów.
Podsumowanie
Sztuczna inteligencja, pozwala Twojemu biznesowi wyprzedzać konkurencje, oszczędzać czas i pieniądze oraz podnosić efektywność pracy. Nasz zespół również korzysta z tych innowacyjnych funkcjonalności, doceniamy to ułatwienie i dzielimy się nim z wami.
Jeśli nie chcesz wysyłać ręcznie maili, automatyzować kampanie e-mailowe i korzystać w jeszcze skuteczniejszy sposób z pozyskanej dzisiaj wiedzy.